Gmina ta uważana jest za niezwykle cichą i spokojną, przeznaczoną na relaks i odpoczynek nad Morzem Bałtyckim. Czyste plaże ze złoto-białym piaskiem, zielona okolica z gęstymi lasami to gwarancja udanego pobytu. Ustronie Morskie jest miejscowością przede wszystkim ekologiczną. Włodarze miasta oraz mieszkańcy pielęgnują miasto z całych sił, co widać na pierwszy rzut oka.

Tutaj czas płynie zupełnie inaczej. Woda Morza Bałtyckiego lśni, a jego szum słychać w oddali. Plaże, na których wysypany biały piach rozgrzewa koce, zapewnia komfortowe dopasowanie do ciała. Widok jaki rozciera się w tej okolicy zapada w pamięć każdemu, kto zaszczyci Ustronie swą obecnością. Oprócz powyższych zalet istnieje również wiele innych atrakcji, jakie każdy wczasowicz ma do swojej dyspozycji. Wieś ze względu na dbałość o środowisko cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród turystów, dlatego w większości ośrodków wypoczynkowych wymagana jest rezerwacja noclegu w Ustroniu Morskim trzy miesiące wcześniej.

Krajobraz Ustronia Morskiego a także szeroka oferta sposobów spędzania wolnego czasu przez miłośników sportu, ale też i przez tzw. leniuchów, gwarantuje bezpieczne i ekologiczne wakacje dla każdego odwiedzającego. Idealnym sposobem na spędzenie wieczoru jest np. obejrzenie filmu w Kinie 7D – najwyższej generacji. Dzięki możliwości dosłownego „wejścia” w świat filmu, każda scena będzie niesamowitym przeżyciem dla widza. W Western Parku zarówno dzieci jak i dorośli mogą zgłębiać wiedzę na temat Dzikiego Zachodu, bardzo dobrze się bawiąc. Istnieje możliwość spędzenia niesamowitego dnia w Golf Driving Range, gdzie profesjonalni instruktorzy każdego uczynią prawdziwym golfowym zawodnikiem. Warto zwrócić także uwagę na paintball, centrum sportowo-rekreacyjne Helios z możliwością gry w siatkówkę plażową, tenis ziemny, bowling oraz na park linowy Gibon – wyposażony w osiem tras dostosowanych do turystów w każdym wieku. Jak widać, oferta turystyczna dostępna w Ustroniu Morskim jest w stanie zadowolić każdego. Warto przekonać się na własnej skórze, jak wysoki poziom gościny reprezentuje.