Do Muszyny gości przyciągają liczne sanatoria, oferujące lecznicze procedury oraz terapię zdrowotnymi wodami mineralnymi. Na przyjezdnych oczekuje świetnie rozwinięta infrastruktura rozrywkowa i spora baza miejsc do spania Muszyny. Warto dokonać wcześniejszej rezerwacji pokoi noclegowych. Pobyt, powiązany zwykle z regeneracją organizmu i zabiegami typu spa, umilają liczne parki i tereny zielone na terenie miasta. Spędzając turnus w okolicy, warto przejść się chociaż raz po każdym z tutejszych parków pełnych atrakcji. Na terenie miasta w wielu miejscach znajdują się bogate figury kwiatowe o zaskakujących kolorach i kształtach. Te niepowtarzalne dekoracje stanowią idealne miejsce do pamiątkowych fotografii, a na wyszukaniu i obejściu ich wszystkich szybko minie wolny czas. Ciekawostką są ogrody rekreacyjne oparte na motywach antycznych, wypełnione umieszczonymi na podestach rzeźbami, stylizowanymi na antyczne, które przedstawiają głównie postacie greckich i rzymskich bożków, znanych zwiedzającym z mitologii. Znajdują się tu także stawy z gejzerami, które wieczorami zostają podświetlane, tworząc niezwykłe widowisko.

Podczas pobytu w Muszynie warto zaliczyć także ogrody biblijne, w których umieszczono instalacje oparte na scenach z Pisma Świętego, przedstawiających zarówno motywy starotestamentalne, jaki i wydarzenia z życia Chrystusa oraz rekonstrukcję świątyni i apokaliptycznego Nowego Jeruzalem. Ciekawostkę stanowi także przegląd roślin uprawnych z terenu Izraela, które często odgrywają kluczową rolę w biblijnych przypowieściach. Sporą atrakcję stanowi także duża mofeta, czyli miejsce, w którym spod ziemi wydobywają się bąbelki dwutlenku węgla. Ponieważ wylot gazu odbywa się głównie pod wodą, bez problemu da się zaobserwować duże bańki, które z bulgotem wylatują przy dnie strumyka. Szczególnie efektownie prezentuje się tu bogate w minerały błoto, kontrastujące z otaczającą mofetę bujną zielenią.

Warto także zajrzeć do parku zdrojowego Baszta, w którym można napić się z ujęcia wody „Józef”, oraz poćwiczyć na gimnastycznych urządzeniach w plenerze i poplażować nad potokiem Szczawnikiem. Osobom, które przyjechały tu na noclegi, Muszyna może bardzo wiele zaoferować. Oprócz leczniczych szczaw i zabiegów leczniczych, do dyspozycji kuracjuszy udostępniono kilka parków rekreacyjnych, w których można pospacerować i poćwiczyć, oraz zdobyć nowe informacje na temat kultury i sztuki.