Koszalin to miasto położone w województwie zachodniopomorskim, które przyciąga turystów głównie ze względu na dostęp do Morza Bałtyckiego. Jednak to nie wszystko czym może się poszczycić. W mieście znajduje się wiele zabytków, a także atrakcji turystycznych również dla rodzin z dziećmi. Pierwszą z takich atrakcji może być park wodny, który podzielony jest na baseny rekreacyjne, basen sportowy oraz strefę saun. Dla dzieci ma w swojej ofercie sztuczną rzekę, wodospady, powietrzne gejzery oraz zjeżdżalnie.

Dla tych, którzy wolą zabawę na świeżym powietrzu Koszalin proponuje park linowy Avana. Ma on trzy trasy o zróżnicowanej trudności i wysokości przejścia. Zabawa i adrenalina udzieli się także dorosłym gościom, którzy będą mogli skorzystać z najwyższych przejść i zjazdów. Kolejną atrakcją jest Wodna Dolina, w której można spędzić nawet cały dzień nie nudząc się nawet przez chwilę. W ofercie znajdują się: narty wodne, pływanie łódką, szkoła kitesurfingu, a także plaża, place zabaw i kawiarnie. Wszystko to w centrum miasta więc nie trzeba martwić się o dojazd, ponieważ spokojnie można wybrać się w to miejsce autobusem, a zabrać ze sobą wystarczy ręcznik i kostium kąpielowy.

Dla miłośników historii poleca się wycieczkę po mieście z przewodnikiem. Samemu natomiast można wybrać się na spacer bądź przejażdżkę rowerem po najciekawszych zakątkach miasta. Do zobaczenia są takie obiekty jak: Katedra Niepokalanego Poczęcia NMP, Kościół św. Józefa Oblubieńca, Kaplica św. Gertrudy, Domek Kata z XV wieku, Pałac Młynarza i młyn z XIX wieku, Pałac Ślubów, a także zabytkowe kamieniczki i wille, na które widok rozpościera się z wieży widokowej na Górze Chełmskiej.

Do zwiedzania miasta i pozostania w nim na dłużej zachęca również bogata baza noclegowa [✰zobacz: noclegi Koszalin z meteora]. W jej skład wchodzą hotele, motele, zajazdy, ale przede wszystkim liczne kwatery prywatne. Znaleźć je można za pośrednictwem portali turystycznych, informacji w przewodnikach, a także na oficjalnej stronie miasta. Opcją dla podróżujących z własnym sprzętem noclegowym z pewnością będzie pole namiotowe. Tak więc możliwości jest naprawdę wiele, a wybór miejsca może zależeć tylko od preferencji i zasobności portfela.