Nie od dziś wiadomo, iż najbardziej atrakcyjnym miejscem nad Morzem Bałtyckim jest Półwysep Helski. To właśnie do tych miejscowości znajdujących się na tym długim 34 kilometrowym odcinku turyści przyjeżdżają najczęściej. Stolicą tego piaszczystego lądu jest Hel (sprawdź noclegi tutaj). Czyste plaże, mikroklimat, charakterystyczne uliczki oraz konstrukcje domów z czerwonymi dachami to cechy szczególne tego obszaru.

Na Półwyspie Helskim niezastąpioną miejscowością jest Hel, jednak miasteczka takie jak Jastarnia czy Chałupy są również popularne wśród turystów. Półwysep powstał z powodu prądów morskich, które naniosły piasek wypłukiwany z dna morskiego. Powstawał stopniowo, najpierw jako ławica, która tworzyła małe wysepki mające w końcu połączyć się i utworzyć ten wąski pasek piasku zwany dziś Helską Kosą, Gęsią Szyją czy po prostu Półwyspem Helskim. Interesujący jest też klimat Półwyspu – małe amplitudy temperatur, niskie opady, największa w Polsce ilość dni słonecznych przy jednoczesnym wietrze – idealne i wymarzone wprost miejsce do uprawiania windsurfingu i żeglarstwa oraz innych sportów wodnych. Największą miejscowością na półwyspie jest Jastarnia. To popularny i piękny kurort nadmorski, gdzie z jednej strony skorzystać można z wody Bałtyku, a z drugiej z Zatoki Puckiej. Do głównych atrakcji miasta należą dwa rybackie muzea oraz specyficzny kościół z rybackim wystrojem. To miasto w lecie jest uważane za jedno z najpiękniejszych w całej Europie.

Półwysep Helski to idealne miejsce na spędzenie urlopu i wczasów czy nawet jesienno-zimowego weekendu. Podczas złej pogody skorzystać można z przeróżnej oferty atrakcji, jakie znajdują się w danym mieście. Bary, restauracje, dyskoteki, kino, muzea i wiele, wiele innych atrakcji czeka na turystów.