Polskie wybrzeże jest obsypane przeuroczymi miejscowościami, które mogą konkurować z zagranicznymi modnymi kurortami. Znając własne oczekiwania co do sposobu spędzania wakacji, warto jest poznać specyfikę typowanych letnisk, tak aby nie mieć potem poczucia rozczarowania. Zatem osoby, które poszukują nocnych imprez powinny decydować się na wybór miejscowości taki jak Mielno, a osoby pragnące ciszy – na sąsiadujące z nim Unieście.

Nie obejdzie się bez rezerwacji

Nadbałtycka baza wypoczynkowa pokaże wszystkie możliwe opcje pobytu w tej urokliwej osadzie. Noclegi w Unieściu są dostępne dla wszystkich ludzi, bez względu na zasoby finansowe – ceny są urozmaicone, a standardy wypoczynku od niskich po dedykowanych dla VIP. Łączy je jedna cecha: konieczność dokonania wcześniejszej rezerwacji – w sezonie letnim sprzedają się wszystkie miejsca, bez względu na ich cenę. Przyjazd bez wcześniejszego uzgodnienia skończyć się może bezskutecznym poszukiwaniem wolnego pokoju, najprędzej będzie można takowy znaleźć w Koszalinie (poszukiwanie noclegu w innych sąsiadujących letniskach jest bezcelowe, po prostu nie będzie wolnych miejsc).

Co robić w Unieściu?

Standardowo można cieszyć się urokami pobytu na plaży i korzystać z kąpieli w Morzu Bałtyckim, opalać się (to lepiej robić z umiarem). Można zaopatrywać się w świeże ryby w przystani rybackiej (jest ona oblegana przez turystów, także do celów fotograficznych). Okolica służy wielogodzinnym spacerom lub wycieczkom rowerowym. Standardem są spacery promenadą do Mielna, które dla dzieci ma Wesołe Miasteczko. Atrakcją będzie rejs do Koszalina po wodach jeziora Jamno. Sam akwen sprzyja uprawianiu licznych sportów wodnych, ale nie przyciąga wyłącznie amatorów aktywnego spędzania czasu i wędkarzy – jest to zbiornik powiązany z nieodkrytymi zagadkami XX wieku. W tym przypadku chodzi o tajemnice II wojny światowej i enigmatyczny niemiecki poligon doświadczalny łodzi latających i baza wodnosamolotów, a także o fakt, że dno jeziora Jamno nie odkryło przed pasjonatami tematu jeszcze swoich sekretów.

Czas na jakościowy relaks

Dla każdego dobre jest to, co ktoś lubi. Uwielbienie do ciszy potrzebuje spokoju podczas wakacji – czerpanie energii z Bałtyku bez hałaśliwych okrzyków dochodzących z plaży jest szansą na relaks, który w długiej perspektywie daje ludziom wiele korzyści.