Radom jest dosyć znaną miejscowością, leżącą w województwie mazowieckim, w środkowo-wschodniej części Polski. Radom nie kojarzy się powszechnie jako miasto z dobrą opinią, o tutejszych ludziach mówi się wiele, jednak aby naprawdę przekonać się, jakie to miasto jest, trzeba tutaj przyjechać i je zwiedzić. Miejsce to na pewno jest wyjątkowe ze względu na piękno swojej architektury, która potrafi pozytywnie zaskoczyć.

Radom może się pochwalić bardzo prężnym przemysłem, który wybija się na świat, a tutejsza fabryka broni Łucznik jest obecnie bardzo dobrą marką. W chwili obecnej wypuszczony został nowy karabinek MSBS właśnie przez radomskie przedsiębiorstwo z czego mieszkańcy powinni być dumni. Miejscowość oprócz gospodarki rozwija również możliwości edukacyjne swoich mieszkańców i na bieżąco funkcjonuje tutaj uniwersytet, który zrzesza przeszło 8 tysięcy studentów z całej Polski. Radom jest miejscem, które musimy odwiedzić i przekonać się na własnej skórze, jakie ono jest.

Baza noclegowa tego miasta jest stosunkowo duża i daje nam możliwość wyboru pomiędzy luksusowymi czterogwiazdkowymi hotelami a zwykłymi hostelami (wejdź na: meteor-turystyka.pl). Ceny w tutejszych przybytkach zaczynają się już od 35 złotych za dobę, co jak na miasto położone w takiej części Polski jest bardzo niską kwotą. Hostele dają tutaj bardzo dobre standardy, dzięki czemu mieszkając tu nawet przez tydzień możemy się poczuć naprawdę komfortowo.

Aby lepiej poznać miasto, podczas przyjazdu do Radomia należy pokusić się o wynajęcie osoby w charakterze przewodnika, która pokaże nam najciekawsze miejsca i opowie o historii miasta. Architektura tej miejscowości potrafi bardzo urzec, głównie dzięki temu, że większość z tych budynków została odrestaurowana i obecnie cieszy nasze oczy. Miasto ma bardzo bogatą historię w dziejach Polski, ponieważ chociażby tutaj podpisano pierwotną konstytucję o nazwie „nihil novi” w 1505 roku, która ograniczała władzę króla na rzecz szlachty. Założenie tej miejscowości datuje się już na X wiek, a nadano jej prawa miejskie już w wieku XIII.